Sposób użycia

VIDEO INSTRUKCJA

1. Rozczesz włosy szczotką lub zwykłym grzebieniem.

2. Nawilż włosy – do tego celu możesz użyć silikonowego preparatu do zwalczania wszawicy (zawsze zgodnie z ulotką producenta), odżywki do włosów lub nawet czystej wody.

3. Oddziel wąską sekcję od dołu włosów (na karku), a resztę podepnij klamra lub gumką.

4. Oddziel pasma o grubości ok 5 mm, przyłóż grzebień „na płasko”, jak najbliżej skóry głowy.

5. Wsuń grzebień we włosy od samej nasady i przeciągnij do samego końca pasma, uważaj, żeby w trakcie czesania włosy nie wysunęły się z grzebienia.

6. Wytrzyj grzebień o czysty papier. Powtarzaj czesanie danego pasma do momentu, aż papier będzie czysty.

7. Wyczesuj to samo pasmo pod różnymi kątami, a po wytarciu papieru zwracaj uwagę czy nie ma już na nim żadnych wszy i gnid. Alternatywnie możesz czyścić grzebień na bieżąco wodą.

8. Po ukończeniu danej sekcji oddziel od spiętych włosów kolejną i powtórz wyczesywanie – pasmo po paśmie.Wyczesz dokładnie całą głowę.

9. Zwróć szczególną uwagę na okolice uszu oraz włoski przy twarzy przed uszami (“baczki”).

10. Umyj włosy.

11. Wysusz głowę.

12.Jeszcze raz dokładnie przejrzyj pasmo po paśmie. Pielęgniarki w MAMY z GŁOWY używają do tego specjalnej lupy.

13.Po użyciu grzebień dokładnie umyj. Do czyszczenia zębów możesz użyć szczoteczki bądź nici dentystycznej. Jeśli chcesz zdezynfekuj alkoholem bądź wygotuj – pamiętaj jednak, że gnida zdjęta z włosa nie ma możliwości przyklejenia się ponownie, nawet, jeśli pozostanie na grzebieniu. Przed ponownym użyciem grzebienia upewnij się, że nie pozostały na nim dorosłe wszy.

Jeśli uznasz, że chcesz skorzystać z pomocy profesjonalistów - zapraszamy do pielęgniarek w salonach MAMY z GŁOWY Znamy się na wszach jak nikt, bo usuwamy je zawodowo. Nasze WSZYstkowidzące Ciocie poradzą sobie z każdą głową.

RADY PIELĘGNIAREK

UWAGI

  • jeśli powtarzasz wyczesywanie w kolejnych dniach, nie używaj ponownie preparatu z silikonem – ich nadużywanie może prowadzić do podrażnienia i przesuszenia skóry, a nawet do łupieżu. Użyj odżywki do włosów lub czystej wody. Kurację preparatem należy powtórzyć po około 7 dniach.
  • grzebienia możesz użyć również do weryfikacji występowania wszawicy. Delikatnie nawilż włosy odżywką lub wodą i wyczesuj podobnie jak w przy usuwani gnid. Wycieraj grzebień w papier i dokładnie obejrzyj, co pozostało – jeśli znajdujesz gnidy lub żywe nimfy / wszy – to dowód występowania wszawicy i należy zastosować kurację. Najlepiej, żeby taki sposób weryfikacji stał się powtarzalnym nawykiem higienicznym – dzięki temu zidentyfikujemy wczesną fazę zarażenia i pozbycie się wszy będzie znacznie prostsze.
Call Now Button